شرکت فولاد آناهیتا گیلان
0

 

تاریخچه شرکت فولاد آناهیتا گیلان

شرکت فولاد آناهیتا گیلان، در اواخر سال ۱۳۸۹ بواسطه خرید سهام و تغییر کاربری با موضوعیت تولید انواع میلگرد ساختمانی (از سایز ۸ تا ۳۲)، در زمینی به مساحت ۲۰۹۰۸ متر مربع و با هدف ایجاد اشتغال و خودکفایی در زمینه صنعت فولاد، با دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح به شماره ثبت ۱۶۱۷۴ در اداره ثبت و املاک شهرستان رشت به ثبت رسید. و با گرفتن جواز تاسیس، از سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گیلان در اواسط سال ۱۳۹۰، عملیات اجرائی، در پی مطالعات فنی و محاسبات ریالی، آغاز و با خرید ماشین آلات صنعتی اصلی از شرکتهای معتبر اروپایی در ابتدای سال ۱۳۹۱، نصب و راه اندازی آنان توسط متخصصین داخلی انجام شد.

سرانجام علی رغم کلیه موانع موجود همانند بحران اقتصادی و تحریم های دولتهای غربی، در اواخر سال ۱۳۹۲ تولید آزمایشی این شرکت پس از ۲ سال تلاش و همکاری بی دریغ دست اندرکاران این مجموعه صنعتی آغاز شد.

در همین راستا توانست پروانه بهره برداری با ظرفیت تولید سالیانه ۳۲۰ هزار تن، به منظور تامین بخشی از نیاز داخلی کشور و ایجاد اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر، غیر مستقیم ۱۳۰۰ نفر را اخذ نماید.

و تولید رسمی این شرکت با تشریف فرمایی جناب آقای مهندس نعمت زاده وزیر محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسئولان استانی، طی مراسمی در شهریور ماه ۱۳۹۳ افتتاح گردید.

شعار این مجموعه، کیفیت ما، تضمین ساخت شما میباشد.

 

اهداف سازمانی این مجموعه

۱- جلب رضایت مندی مشتریان از طریق ارائه بهترین خدمات

۲- ارتقاء کیفیت تولید به طور مستمر

۳- نگرشی پیشرو در جهت بهینه سازی مصارف انرژی

۴- بهبود سطح آموزشی و آگاهی پرسنل

۵- استفاده از مجهزترین ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا

۶- افزایش ایمنی و کاهش حوادث

۷- پیاده سازی برنامه های مدیریت زیست محیطی

 

این اهداف بیانگر تعهد ویژه مدیریت شرکت نسبت به مقوله کیفیت و ایمنی بهداشت و محیط زیست می باشد. این شرکت موفقیت خود را در گروی افزایش بهره وری و سطح رضایت کارکنان می داند.

مدیران این مجموعه در آینده، بسته به اقتضای شرایط اقتصادی کشور، با مطالعه و ارزیابی طرح ها و ایده های جدید، قصد گسترش فعالیتهای صنعتی خود دارند.

محصولات شرکت فولاد آناهیتا گیلان

 

یک میلگرد استاندارد باید از نظر مشخصات فیزیکی نظیر قطر اسمی و مشخصات هندسی آج و همینطور ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی با استاندارد مطابقت داشته باشد. درواقع ترکیب شیمیایی هر نوع از میلگرد به سازنده کمک خواهد کرد. تا با انتخاب شمش با ترکیب صحیح به تولید میلگرد با خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا کند.

طرح آج و مشخصات هندسی آن از نظر ارتفاع، گام، پهنا و زاویه آج، در میزان گیرایی میلگرد در بتن بسیار حائز اهمیت است.

دو گروه میلگرد عمده و پرمصرف در بازار ایران به نام A2 و A3 مشهور است. این نامگذاری برگرفته از استاندارد GOST 5781 روسیه است. و از نظر استاندارد ملی ۳۱۳۲ ایران این نامگذاری منسوخ شده و معادل این میلگردها به ترتیب آج۳۴۰ و آج۴۰۰ است.

میلگرد آناهیتا که جهت دستیابی به تناژ و سرعت نورد مطلوب در استندهای نهایی محصول ۳۲-۲۸-۲۵-۲۲-۲۰-۱۸ به صورت تک شاخه، ۱۶-۴-۱۲ بصوروت دو شاخه و محصول ۸ و ۱۰ به صورت چهار شاخه تولید می گردد.

خواص میلگرد آناهیتا:

خواص مکانیکی میلگرد مانند تنش تسلیم، استحکام کششی و درصد ازدیاد طول نسبی در آزمون کشش تعیین می گردد. تنش تسلیم در واقع حداکثر مقاومت قابل تحمل میلگرد را نشان می دهد. که در اثر بار وارده دچار تغییر فرم دائمی نمی شود. در طراحی سازه این مقاومت با ملاحظه ضریب اطمینان اساس و ملاک محاسبات و انتخاب نوع و قطر میلگرد میباشد. بنا به همین نقش مهم مقدار تنش تسلیم (اعداد۳۴۰ و ۴۰۰) در علائم مشخصه فولاد که نشان دهنده حداقل تنش تسلیم میلگردهای نوع مارپیچ و جناغی بر حسب MPa میباشد، استفاده شده است. درصد ازدیاد طول نسبی و آزمون خمش، معیار انعطاف پذیر بودن و یا شکننده بودن میلگرد میباشد. و یک میلگرد باید بتواند از این لحاظ نیز انتظارات را برآورده سازد.

 

روند تولید

در خط تولید میلگرد آناهیتا از شمش های ۵SP استفاده می شود. معمولا” شمش ها در ابعاد ۱۲۰×۱۲۰ ، ۱۲۵×۱۲۵، ۱۴۰×۱۴۰ ، ۱۵۰×۱۵۰ می باشند. شمش های خریداری شده بعد از تخلیه در انبار شمش و انجام آنالیز شیمیایی در صورتیکه از لحاظ ترکیب شیمیایی به تایید واحد کنترل کیفیت رسیده باشند. مجوز شارژ به داخل کوره جهت تولید پیدا می کنند. عملیات شارژ، توسط میز شارژ اتوماتیک و سیستم پوشر کوره انجام می گیرد.

میلگردهای تولیدی به صورت مداوم تحت کنترل واحد کنترل کیفیت بوده است.  و در صورت نزدیک شدن فاکتورها ( ابعادی و خواص مکانیکی و کیفیت ظاهری) به حد هشدار، اقدامات اصلاحی لازم توسط واحد تولید صورت می پذیرد.

طول برش اولیه در قیچی متراژ ۳۶ متر بوده است. و میلگردهای سرد شده در قسمت بستر خنک کاری، توسط گیوتین سرد به ۱۲ متر برش داده می شود.

بعد از عملیات برش ۱۲ متری و تایید نهایی واحد کنترل کیفیت بندیل ها به وزن ۲ تن بسته بندی شده و لیبل هایی که مشخصات محصول از قبیل: سایز، شماره بندیل، تاریخ تولید، کد شمش مصرفی و غیره در آن درج شده است بر روی آن نصب می گردد. سپس بندیل های تولید توسط سیستم انتقال عرضی به انبار محصول منتقل گردیده و توسط جرثقیل سقفی در قسمتهای جداگانه برای هر محصول دپو می گردد. و بعد از فروش بارگیری شده و به آدرس خریدار ارسال می گردد.

اهداف این مجموعه :

هدف این شرکت موفقیت در اهداف است. اهداف آرمانی آن، دستیابی به مقام نخست در کسب رضایت مشتریان داخلی کشور و حضور موثر در عرصه رقابت های بین المللی می باشد. این مجموعه قصد دارد تا با استمرار حرکت متعادل در دنیای رقابتی کسب و کار و بهره گیری از فرصتها و همچنین توسعه ظرفیتهای تولیدی خود جایگاه ممتاز و منحصر به فردی را در صنعت فولاد کشور و منطقه کسب نماید.

 

برای استعلام قیمت میلگرد آناهیتا به سایت سامانه آهن مراجعه کنید.

معرفی کارخانه فولاد ناب تبریز

مقاله قبلی

تحلیل قیمت میلگرد ذوب آهن

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در ایران