شرکت فولاد البرز ایرانیان
0

شرکت فولاد البرز ایرانیان طیف گسترده ای از مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را با استانداردهای متنوع تولید و توزیع می کند. تمامی واحدهای تولیدی این مجتمع مجهز به مدرن ترین تجهیزات مربوطه می باشد. به این علت که می خواهد محصولاتش از کیفیت بهینه برخودار باشد. که وظیفه کنترل و تضمین کیفیت را در کلیه مراحل تولید برعهده گرفته اند.

محصولات مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی قابل ارائه است. مشخصات محصول به صورت عمومی توسط واحد تضمین و کنترل کیفیت در قالب بررسی های مربوط به آنالیز شیمیایی ، خواص مکانیکی و متالورژی مورد کنترل قرارگرفته است.

شرکت فولاد البرز ایرانیان

این شرکت در سال ۱۳۹۳ در شهر ساری ۱۵ کیلومتری شهرستان نکا با نام فایکو احداث شد. مدیر عامل شرکت فولاد البرز ایرانیان آقای حسین شفیعی می باشد. این کارخانه دارای ظرفیت تولید بیش از ۱ میلیون تن مقاطع فولادی در سال را دارد. که انواع میلگرد، تیرآهن و … را تولید و به بازار مصرفی عرضه می کنند.

فایکو یک شرکت تولیدی است. این شرکت با داشتن جاده اختصاصی ریلی متصل به شبکه ریلی کل کشور، پست برق و گاز اختصاصی و اتصال به بزرگراه تهران و مشهد توانسته محصولات خود را در سراسر کشور توزیع کند. تولیدات شرکت فولاد البرز ایرانیان مطابق با آخرین استاندارد های ملی وبین المللی می باشد.

این در حالی است که با داشتن چنین مزایایی، این شرکت توانسته در صادرات محصولات خود به خارج از کشور نیز به عنوان یکی از پیشگامان در صنعت فولاد صادراتی مطرح شود. فولاد فایکو دارای واحد های کنترل کیفیت در بخش های مختلف تولیدی خود دارد. که کیفیت محصولات تولیدی را از لحاظ ترکیبات شیمیایی، میکانیکی و غیره مورد بررسی و آزمایشات کیفی قرار می دهند. کیفیت میلگرد فایکو قابل رقابت با محصولات مشابه در سراسر کشور را دارد.

انواع گواهینامه ها و استانداردهای محصولات تولیدی فولاد البرز

شرکت فولاد البرز ایرانیان برای تولید انواع میلگرد و مقاطع خود دارای استانداردهای ملی و بین المللی می باشد. سبب شده کیفیت تیرآهن فایکو و سایر محصولات تولیدی این کارخانه نسبت به موارد مشابه در کشور به سطح بالایی برسد.

این شرکت برای تولید میلگرد دارای انواع استاندارد ملی INSO3132 و استاندارد های بین المللی ،ASTM A615A615M،DIN488، JISG3112  می باشد. همچنین استانداردهای بین المللی DIN EN 10056-2، DIN1025، ۱۰۲۶، DIN

EN 12014، DIN 1028، DIN1029 و DIN 10024 در زمینه تولید مقاطع فولادی را به دست آورده است.

 معرفی محصولات تولیدی شرکت فولاد البرز ایرانیان

فولاد فایکو انواع میلگرد آجدار، تیرآهن، نبشی و ناودانی را تولید می کند. بعد از آن به بازار مصرفی می فرستد. در ادامه می خواهیم به تشریح محصولات این شرکت بپردازیم.

این شرکت انواع میلگرد آجدار را در سایز ۸ تا ۳۲ میلیمتر تولید می کند. ترکیبات شیمیایی میلگرد آجدار تولیدی فایکو به میزان ۰/۲۲ کربن، ۰/۳۵ سیلیسیم، ۰۵۰/۰ گوگرد، ۰۵۰/۰ فسفر و ۰/۶۰-۰/۹۰ منگنز می باشد.

تولیدات نبشی

فایکو انواع نبشی بال مساوی و بال نامساوی را تولید می کند. نبشی های بال مساوی این شرکت در سایزهایL150*150*12  تا L200*200*26 تولید می شود. نبشی های بال نامساوی نیز در سایزهای L150*75*9 تا L200*100*14 تولید می شود.

ابعاد و کیفیت تیرآهن فایکو

تیرآهن فایکو در دو سری IPN, IPE  تولید می شود. سری IPN در سایزهای IPN80 تا IPN300  تهیه می شود. سری IPE در سایز IPE100 تا IPE300 تولید و به بازار مصرف عرضه می شود. تیرآهن IPE ازجمله تیرآهن های معمولی و استاندارد در ایران می باشد که ضخامت بال در این نوع از تیر آهن ها ثابت است. این تیرآهن ها تحت استاندارد اروپا تولید می شوند. تیرآهن IPN دارای مقطع I شکل باریک بوده است. اگر از بالا به دو سر آن نگاه کنید، در ابتدا و انتهای بال ها ضخامت کاملا یکسان می باشد.

ناودانی

این شرکت در دو نوع UPE و UPN ناودانی تولید می کند. ناودانی های مدل UPE در سایزهای ۱۰۰UPE  تا ۳۰۰UPE تهیه می شوند. ناودانی های مدل UPN در سایزهای ۱۰۰UPN تا ۳۰۰UPN تولید می شود. به طور کلی می توان گفت که ناودانی ها به دو شکل C شکل و U شکل طبقه بندی می شوند. نادانی C شکل شامل ناودانی های UPE و ناودانی های U شکل به عنوان ناودانی های UPN شناخته می شوند. تفاوت در بال های این دو نوع ناودانی است. به طوری که ناودانی UPE دارای بال های موازی می باشد و ناودانی UPN دارای بال های مخروطی می باشد.

بازار آهن در هاله ای از ابهام

مقاله قبلی

معرفی شرکت فولاد آلیاژی ایران(سهامی عام) بخش اول

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در فولاد